Tebutop Expeditie
8 dagen / 7 nachten
€ 779, - per persoon

Algemene informatie
Deze enerverende expeditie voert u langs en door het boeiende, fascinerende en avontuurlijke gebied van de Marowijne-,Lawa- en de Tapanahonyrivier. U trekt langs spannende stroomversnellingen en geniet van het prachtige uitzicht over het regenwoud vanaf de 374m hoge kale Tebu Top. U maakt kennis met drie Marrongemeenschappen en na de machtige Gran Holo sula met de gemeenschappen van de Wayana en de Trio indianen. In de lokale dorpen ervaart u het traditionele leven van deze mensen.

Dag 1 Paramaribo – Albina - Kampplaats
Per bus vertrek via de Oost-West verbinding naar het grensstadje Albina waar u overstapt in een authentieke houten korjaal met buitenboordmotor voor het wateravontuur over de Marowijnerivier, de grensrivier tussen Suriname en Frans Guyana.
We stoppen bij een kamp langs de rivier, waar ook de overnachting plaatsvindt. Hier komt u helemaal tot rust en heeft u de avond ter vrije besteding.
Er wordt overnacht in eenvoudige slaapvertrekken.

Dag 2 Kampplaats - Tjon Tjon
's Morgens vertrekken we op tijd uit de kampplaats richting Tjon Tjon. De bootocht zal ongeveer 3,5 uur in beslag nemen. We gaan over spectaculaire sula's (stroomversnellingen) zoals de Mambari-, Singa Tete- en Poligoedoesula die veel kundigheid en ervaring van de bootsleiden vereisen. Bij de samenvloeiing van de Lawa- en tapanahonyrivier ligt Stoelmanseiland. Hier zullen wij een korte lunchstop maken en het dorp bekijken. 's Middags varen we richting het dorp Tjon Tjon om daar te dineren en te overnachten.
U slaapt in een hangmat met klamboe.

Dag 3 Tjon Tjon – Drietabbetje
Na het ontbijt vertrekken we naar de overkant van de rivier om een flinke wandeltocht door de jungle te maken. Met wat geluk ziet u apen en een van de vele prachtige vogel- en vlindersoorten die het land rijk is. De gids vertelt u over de verschillende planten en bomen. Na ongeveer 2 uur lopen bereiken we een machtige waterval aan de voet van het Lelygebergte. Na even te hebben gerust en te hebben gebaad onder de val, wandelen we terug richting de Tapanahonyrivier, waar de boot ons weer komt ophalen.
Na de lunch vervolgen we onze reis richting de fascinerende Granholo vallen. Hier beleeft u een uitermate mooi fotomoment. De Granholo vallen zijn niet over te steken met de boot en daarom steken wij over via de Futupasi, waar onze bagage op een treinkarretje geladen kan worden om via deze weg aan de andere kant van de val te komen. Wij vervolgen onze tocht in een andere of kleinere boot richting de eindbestemming van de dag: Drietabbetje, de residentie van het grootopperhoofd van de Aucaners. Ontmoet de lokale bewoners en maak kennis met de cultuur van de Marrons, die nog zo leven als 250 jaar geleden. Een diepe Afrikaanse cultuur wordt hier in stand gehouden.
Hier kunt u ook heerlik zwemmen of badderen in het ondiepe water aan de oever van de Tapanahonyrivier. 's Avonds kunt u in het dorp een drankje drinken met de gastvrije bevolking.
De overnachting vindt plaats in eenvoudig kampje in hangmatten met klamboe.

Dag 4 Drietabbetje – Sunakamp
In de ochtend vertrek vanuit Drietabbetje richting Sunakamp. Op Sunakamp, een schitterend eiland waar 1 Marrongezin woont, kunt u rustig vissen of relaxen. U kunt er ook voor kiezen om een mooie boswandeling te maken. met een beetje geluk ziet u hier prachtige vogels.
De overnachting vindt plaats in hangmatten met klamboe.

Dag 5 Sunakamp - Apetina
Vanaf Sunakamp vervolgen wij onze tocht voor het meest avontuurlijke gedeelte van de expeditie. Over verschillende sula's zullen wij onze boot moeten slepen. Deze beleving zult u nooit meer vergeten. Na de eerste sula's stoppen wij in Granbori, het laatste marrondorp. Hier leven de mensen nog op zeer traditionele wijze. Uit traditie overhandigen wij de de dorpskapitein een fles rum. Hij zal ons toestemming geven verder te reizen en zal onze reis een zegen geven.
Ingezegend en wel reizen wij na de lunch verder richting Tutu Kampoe waar we kennis maken met de eerste groep Indianen. Omdat deze Indianendorpjes moeilijk bereikbaar zijn leven deze mensen bijna geheel zelfvoorzienend. Na onze kennismaking varen wij verder richting Punsula, de grootste sula op de tocht. Wij zullen met z'n allen de boot naar de andere kant van de stroomversnelling moeten trekken. Na deze belevenis is het nog maar een kwartiertje varen naar Apetina. Onderweg komt u Indianen
tegen die met pijl en boog hun vis vangen. In Apetina krijgen wij een rondleiding en een goed inzicht van hoe de Indianen hier traditioneel leven. Apetina ligt in een natuurreservaat en in dit beschermde gebeid is de kans groot dat u apen en verschillende andere dieren tegenkomt. De overnachting vindt plaats in hangmatten in een authentieke hut op palen.

Dag 6 Apetina - Tebutop - Granda Futu
's Morgens maken we een dorpswandeling door Apetina. Daarna maken wij optioneel onze weg richting de Tebutop. De beklimming van deze 374 meter hoge, heilige berg neemt zo'n anderhalf uur in beslag. De kale, stijle granietrots is zwaar maar eenmaal op de top voelt het alsof u de hele wereld aankunt. Geniet van het adembenemende uitzicht over een bijna paradijselijk stuk regenwoud. De stilte heerst op de top.
Wanneer u deze klim niet ziet zitten hebben wij hier altijd een passende oplossing voor.
Rond het middaguur varen wij door naar Granda Futu om daar in een zelf opgezet junglekamp te overnachten. In dit kamp ervaart u het ultieme junglegevoel. Loop rond in het woud, zwem in de rivier en waan u in het leven van Robinson Crusoe.

Dag 7 Grand Futu - Apetina – Drietabbetje
Na het ontbijt varen we terug naar Apetina waar u nog de mogelijkheid hebt om leuke souvenirs te kopen die door de lokale bevolking worden aangeboden.
Op de terugweg richting Drietabbetje moeten wij de boot weer slepen over de Punsula en steken we nog enkele prachtige stroomversnellingen over.
Aangekomen in Drietabbetje, de residentie van het grootopperhoofd (Granman) der Aucaners krijgt u een rondleiding door het dorp en ontmoeten wij eventueel de Granman zelf.
In Drietabbetje overnachten wij in een hangmat met klamboe in een eenvoudige hut met prachtig uitzicht op de rivier.

Dag 8 Drietabbetje – Paramaribo
Tussen 12 en 13 uur zal het vliegtuigje aankomen op Drietabbetje. Met het vliegtuig vliegt u binnen 1,5 uur terug richting Zorg & Hoop in Paramaribo. U kunt nog even genieten van het prachtige uitzicht over het regenwoud.
Het programma is onder voorbehoud van wijzigingen.
Klik hier voor het complete prijsoverzicht van onze trips en expedities.


Aanvullende informatie:
Vertrek : wekelijks op woensdag
Aantal dagen: 8 dagen / 7 nachten
Aantal personen: minimaal 4 - maximaal 10 personen (toeslag bij 2 personen)
Vervoer: bus en korjaal met buitenboordmotor. Vanaf Drietabiki naar Paramaribo een binnenlandse vlucht
Maaltijden: volpension incl. thee, koffie, water en limonadesiroop
Accommodatie: eenvoudige slaapvertrekken en hangmatten met klamboe in openluchtkampjes
Begeleiding: Nederlandssprekende gids, kok(kin)
Conditie: (zeer) goede conditie
Wat mee te nemen?: u ontvangt een uitgebreide paklijst bij boeking
Interessant is te weten dat reeds in 1860 de ontdekkingsreiziger en kaartenmaker J. Cateau van Rosevelt een expedititie naar de Tebutop heeft ondernomen. De kaart met aantekeningen van deze route is onlangs weer uitgegeven en bij ons verkrijgbaar.

Klik hier voor onze Jungleshop
Voor boeking of meer informatie mail naar info@surinameholidays.nl
Naar de vorige pagina
Top van de pagina
Nieuws